DUYURU ARŞİVİ

TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması, 16 – 20 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep’te lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecektir. Sabit ve döner kanat kategorilerinde yapılacak yarışmalara başvurular ve raporlar web sayfamızda yayınlanacak çevrimiçi sistem üzerinden kabul edilecektir.

 

Muvafakatnamelerin başvuru sürecinde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. E-posta ve posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Etkinlik Kuralları’nda belirtilen son tarihe kadar e-imzaların tamamlanması ve ilgili belgelerin sisteme yüklenmesi takımların sorumluluğundadır.

 

Gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 6.000 TL İHA Geliştirme Desteği ve 4.000 TL Katılım Desteği sağlanacaktır. Yarışma sonunda kategorilerinde birinci olan takımlara 20.000 TL, ikinci olan takımlara 15.000 TL, üçüncü olan takımlara 10.000 TL, her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü verilecektir. Ayrıca her iki kategoride birinci olan takımlara Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından ayrı ayrı 6.000 TL ödül verilecektir.

Tasarım raporu formatı için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

Başvuru son tarihi: 23 Mart 2020, 17:30

1. TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması Etkinlik Kuralları Yayınlandı

Tasarım Raporu Formatı Yayınlandı

Sıkça Sorulan Sorular Sayfası Güncellendi

1. Liseler Arası İHA Yarışması Başvuruları Başladı

06 ŞUBAT 2020

13 ŞUBAT 2020

14 ŞUBAT 2020

18 ŞUBAT 2020

Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde okullarımızda eğitime ara verildiğinden TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları 10 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Yarışma takvimi ile ilgili güncellemeler sayfamızdan duyurulacaktır. Saygılarımızla.

TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması kapsamında 28-29 Mart 2020 tarihlerinde TÜBİTAK TÜSSİDE tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanan eğitim programı COVID – 19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde ertelenmiştir. Süreç içerisinde gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Ayrıca Yarışma Takvimi de güncellenmiş olup, güncel Yarışma Takvimi sayfamızdan takip edilebilmektedir.

1. Liseler Arası İHA Yarışması Başvuruları Uzatıldı

1. Liseler Arası İHA Yarışması Eğitim Programı Ertelendi

17 MART 2020

18 MART 2020

E-imza süreci yardım dokümanı için tıklayınız.

E-imza Süreci Yardım Dokümanı

19 MART 2020

Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde okullarımızda yüz yüze eğitime ara verildiğinden TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları gelen yoğun talepler doğrultusunda 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmış olup gelişmeler kapsamında tekrar değerlendirilebilecektir. Yarışma takvimi ile ilgili güncellemeler sayfamızdan duyurulacaktır.

 

Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

 

1. Liseler Arası İHA Yarışması Başvuruları Uzatıldı

07 NİSAN 2020

1.Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması'na başvuruda bulunan takımların ön inceleme süreci tamamlandı.

 

Yarışmaya kabul edilen takımlar için tıklayınız.

1. Liseler Arası İHA Yarışması Yarışmaya Kabul Edilen Takımlar

19 MAYIS 2020

1.Liseler Arası İnsansız Hava Araçları yarışma takvimi güncellendi.

Yarışma Takvimi Güncellendi

19 MAYIS 2020

Raporların PDF formatında olması, 20 mb dosya boyutundan fazla olmaması, Arial yazı tipinde ve 12 punto büyüklüğünde olması, kapak ve ekler dâhil 30 sayfayı geçmemesi gerekmektedir. 30 sayfayı geçen raporlar değerlendirmeye alınmayacak ve ilgili takım yarışmadan elenecektir. Raporlar Türkçe olarak hazırlanmalıdır.

 

PDF formatında hazırlanan raporların dosya adına kesinlikle ve sadece Proje ID yazılmalıdır. Dosya adına Proje ID dışında başka numara, takım adı, okul adı vb. ifadeler yazan takımların raporları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Tasarım Raporlarını yüklemek için tıklayınız.

Tasarım Raporları Alınmaya Başlandı

22 MAYIS 2020